BROEN history

Poul Broen, założyciel firmy BROEN, był kreatywnym przedsiębiorcą z wizją. Jego pomysły

Poul Broen

stały się fundamentem firmy BROEN i wyznaczyły standardy dla całej branży.
Poul Broen pracował jako inżynier na publicznej pływalni we Frederiksbergu w Danii. Zauważył tam, że gdy osoby korzystające z basenu kąpią się pod prysznicem, marnowane są ogromne ilości wody. Opracował więc automat prysznicowy PARCEO, który w sposób wydajny dostarczał odpowiednią ilość ciepłej wody.

Po II wojnie światowej wszyscy zmuszeni byli do szukania oszczędności wszędzie, gdzie tylko było to możliwe. Poul Broen wynalazł więc spłukujący zawór odcinający. Ten efektywny wynalazek jest do dziś używany w każdej toalecie. To doprowadziło do opracowania całej gamy wyposażenia sanitarnego i zaworów, stworzonej w latach 50. XX w. i obejmującej armaturę BROEN BOSS i zawory kulowe BROEN BALLOFIX®

Wizja Poula Broena wykraczała poza rozwój produktów: w swoich rozważaniach uwzględniał także pracowników. Już w latach 60. wprowadził rotację stanowisk, aby zapewnić elastyczność i rozwój kompetencji pracowników, a także zróżnicować i uatrakcyjnić wykonywane przez nich zadania.

 

60 lat inteligentnych rozwiązań
W 1948 r. Poul Broen założył spółkę Nordisk Armatur, działającą w wynajętej piwnicy. Z czasem firma BROEN stała się znanym przedsiębiorstwem przemysłowym oferującym renomowane marki produktów. Wiedzę i doświadczenie wykorzystywano w nim w nowatorski sposób, co zaowocowało nowymi inicjatywami takimi jak systemy LAB i systemy pryszniców bezpieczeństwa.

Gdy w latach 70. XX w. w Danii rozwijało się ciepłownictwo, firma BROEN była jednym z pionierów. Dziś ten duch nowatorstwa i wizja nadal są obecne w firmie BROEN. Jest ona także innowacyjnym, cennym partnerem i stale opracowuje i ulepsza produkty, które jak najwydajniej wykorzystują zasoby naturalne.